פורום

 


 
 • הוסף תגובה
שם
נושא
תגובה
קוד Capcha
 • שלח
 •  | 
 • סגור
תודה!
התגובה שלך תוצג בקרוב.
אירעה שגיאה בעת שליחת ההודעה
אנא נסה שוב מאוחר יותר
שולח את התגובה...
השדה "נושא" לא יכול להיות ריק!
השדה "שם" לא יכול להיות ריק!
השדה "קוד" אינו נכון
 • סגור
 
סדרה דוקומנטרית בנושא מיניות וזוגיות
16/11/2010 09:58:00

תכנית חדשה, איכותית ואינטליגנטית מעוניינת לשפר את המיניות שלכם: בשגרת היום-יום, בדברים הגדולים, והקטנים.

אם יש לכם אומץ לשנות, אם אתם פתוחים, אינטליגנטים ועם סיפור מעניין - אולי תצליחו לחולל שינוי גם אצל אחרים!

לפרטים נוספים –0544595286
meitmi@walla.co.il

ההזמנה פונה לבני 18 ומעלה. תודה.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
מיניות זוגיות
16/11/2010 16:18:00

מומלץ יכול להועיל

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
משבר
16/11/2010 08:43:00

שלום רב,
אנחנו נשואים, חברים באמת! ואוהבים 5 שנים וחובקים ילד בן 4.5. עברנו אי אלו משברים (אחרי הלידה- משבר באמון אבל תמיד הצלחנו בזכות הבסיס הטוב ביחסים שלנו והמודעות להתרומם וללמוד למרות שנשארו משקעים..) לציין שהיינו בטיפול זוגי קצר שאולי תרם אך לא מספיק - לא היינו מרוצים מהמטפלת, אבל כל אחד משם הלך לטיפול בנפרד.
כרגע אנחנו עוברים תקופה מאוד מורכבת בזוגיות, בן זוגי היה תקופה בדיכאון ומטופל אצל פסכיאטר.
בנוסף לזה, אנחנו בטיפולי פוריות כבר למעלה משנה עם הפסקה עקב בעיה ברזרבה השחלתית שלי שמאוד משבשת אותי ומדכאת אותי - אני עדיין בטיפול פסיכולוגי.
בן זוגי בהסתגלות לתרופה פסכיאטרית חדשה (הוחלפה לו תרופה) ושיקום הדיכאון אך מנגד עובר עם עצמו לא מעט וכנראה שזה מוציא ממנו המון תסכולים וגם תסכולים איתי.
מין תקופה מאוד משבשבת ומתוחה של שנינו.
בקשר המיני גם עברנו לא מעט, ירידה בחשק אצל שנינו וטיפול תרופתי קודם של בן זוגי שגם גרם להרבה בעיות, חוסר יכולת להגיע לשופכה ואפילו חרדת ביצוע שלו שהקרינה עלי, והניסיונות להכנס להריון שבכלל הרסו את חיי המין שלנו.
אני התבשרתי לפני כחודש על האפשרות של תרומת ביצית שבכלל ריסקה אותי מהרבה בחינות והוא בהסתגלות שלו לתרופה החדשה שגרמה לו לכל מיני תופעות.
שלשום היה לנו ריב מאוד גדול ששפכנו אחד על השני את כל המכאובים שלנו והתסכולים שלנו ובן זוגי התוודה ואמר שמאז הלידה |COLOR=#FE7C08|ונוכחותו הפעילה בלידה|ECOLOR| גרמה לו לא להמשך אלי ולחוסר משיכה שזה כל פעם חוזר אליו וגם היום כנראה חש ככה וזה נורא מעיק עליו.
הוא טען שהוא אוהב שהוא נהנה מיחסי המין איתי אבל זה מבחינתו ממש הרס!!.
הייתי די בשוק מזה ונורא נעלבתי והתפרקתי כי גם ככה אני מרגישה כלכך רע בתקופה האחרונה עם כל מה שאני עוברת עם עצמי ועם גופי ובאותו רגע פשוט הכל התמוטט מבחינתי.
בכיתי נורא ובאותו רגע פשוט רציתי שילך!!!והוא בכה ופשוט היינו בחוסר אונים מטורף ופחד מזה שהכל מתמוטט לנו.
דיברנו על הכל בצורה גם יותר רגועה אחרי כל פרץ הרגשות וחשבנו גם על אופציה של טיפול מיני זה משהו שמאוד יעזור לנו ואנחנו צריכים לעבד את זה ולהגיע להחלטה יחד. אנחנו יודעים שיש לנו בסיס טוב בזוגיות ושיש ביננו אהבה והכרות מאוד מעמיקה אחד של השני, אני גם יודעת שכל נושא המשיכה וירידה במשיכה זה משהו טבעי שאגב גם אני התוודתי ואמרתי לו שאני לא נמשכת בטירוף כמו פעם..ושזה מבחינתי קשור לכל כל הרבה דברים שאולי כדאי שפעם אחת נעבד אותם יחד ונקבל כלים לשפר את חיינו המיניים והזוגיים.
השאלה מה עושים במקרה של משיכה שנפגעה כתוצאה מהלידה? ובכלל
האם יש דרכים להחזיר את החשק ולהביאו לשיאו?
באיזה כלים מטפלים בזה?
האם אתה בהכשרך סקסולוג??
לציין כי בן זוגי חווה כמה וכמה טיפולים פסיכולוגיים לא מוצלחים ובשבילו הדבר שיבוד הכי טוב זה טיפול קצר וממצא שלא ימרח וישתהה.
מה עלות של טיפול כזה?
אודה לתשובותיך.
תודה

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
משבר בזוגיות הוא מנוף לזוגיות מתגמלת
16/11/2010 09:59:00

שלום לך,
אענה על שאלותיך אחת לאחת,
* התופעה של איבוד המשיכה המינית (לעיתים אפילו התשוקה המינית באופן כללי), היא תופעה מוכרת בפסיכוסקסולוגיה. לנשים קשה להבין את התופעה....גברים הרגישים במיוחד, אם הם נחשפים ללידה של בת הזוג שלהם מאותו מקום, שהוא המקור לתשוקתם המינית אליה, אותו מקום "מסתורי" שאינו נחשף לעין בחיי היום יום, שהוא האיזור שהם מפנטזים עליו....ולפתע הוא הופך בבת אחת ל"תעלת לידה".... שאין בינה לבין מקור כמיהתם ולא כלום, עלול לגרום להם לאיבוד התשוקה כפי שקרה לבן זוגך.
חצי הכוס המלאה היא שיש אפשרות טובה להחזיר לבן הזוג את שאיבד, בהדרכתי אותו, ובשיתוף פעולה שלך עמו.
* לא ברור לי כיצד תרומת הביצית קשורה לכל העניין? האם התברר לך שאינך מבייצת?
* אם יש לכם בסיס טוב בזוגיותכם וגם אהבה (לפי דבריך), הרי שזה ייקל משמעותית לפתור לכם את הבעיות בזוגיות ובמיניות (כלומר איבוד המשיכה המינית של שניכם).
* את הכלים אתם תקבלו ממני, הם קלים וגם מהנים, בטוח שהם שונים מהטיפולים שקיבלתם עד היום, שבמבחן התוצאה הם לא עזרו לכם.
* כאמור, אני סקסולוג ומטפל זוגי, בעל ותק ונסיון רב ביותר, אינני מאמין בטיפולים ארוכי טווח, אלא בטיפול קצר מועד ואפקטיבי. על כן ניתן להבין שאין העלות גבוהה , לדעתי היא אפילו נמוכה.
אני אוכל לעזור אם תיצרי קשר.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
יש לי בעיה
16/11/2010 08:01:00

שלום,אני וחבר שלי 5 שנים ביחד...אנחנו אוהבים ונמשכים אחד לשני ,בתחילת הקשר,היה לנו סקס ממש טוב ועם הרבה תשוקה, לאחר זמן מה התחיל להיות לי כאבים והרגשת צריבה באזור המין הניקבי, לאחר טיפול שנמשך למעלה משנה אצל רופא נשים , אני מאמינה שכבר עברה הבעיה אך הפחד מכאב הוא פסיכולגי והגעתי למצב שכבר אני ממש לא רוצה לקיים יחסי מין, וזה פוגע בקשר הממש טוב שלנו, ניסנו לעשות הכל כדי שההרגשה הזאת תפסיק אך ללא הצלחה,ואני לא יודעת מי הדמות המוסמכת לעזור בכאלה מצבים??סקסולוג?אורולוג?רופא נשים? תודה מראש

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
וואגיניזמוס מישני כתוצאה מווסטבוליטיס
16/11/2010 09:19:00

שלום לך,
לפי התיאור שלך, סבלת כנראה -מווסטבוליטיס (דלקת מבוא העריה) שהיא בעיה פיזיולוגית. לאחר שהתפטרת ממנה נשאר הפחד מהחדירה - וואגיניזמוס (עווית הנרתיק) שהיא בעיה פסיכולוגית שקשה מאוד לשלוט בה. אני כסקסולוג מודע לבעיה ואוכל לעזור לך לצאת ממנה , מהירות היציאה תלויה כמובן ביכולות שלך ובשיתוף פעולה נכון של בן הזוג שלך, בהדרכתי . מה שאסור שיקרה הוא - שאם החרדה הזו מפני החדירה לא תוסר, את עלולה לאבד את התשוקה המינית שלך....נראה לי שכבר איבדת ממנה במקצת. אני יכול לפטור אותך מהצרה הזו, כל שאת צריכה לעשות הוא ליצור עימי קשר טלפוני, ומשם אנו נתקדם עד לפתרון הבעיה.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
מילים גבוהות..
19/07/2012 16:48:00

המילים נראות לי קצת גבוהות, אני לא ממש מבין בזה.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
המלצה לטיפול בחרדות ביצוע וירידה בחשק מיניו
13/11/2010 20:56:00

שלום
רווק בן 39 (לא במערכת יחסים רשמית)
לאחר שנים של שפיכה מוקדמת (מעל 13) התופעה חלפה לפני שנתיים לשמחתי לאחר פרידה ממערכת
יחסים ארוכה של כמה שנים אך החלה בעיה של חרדות ביצוע, ירידה בחשק המיני, ירידה בעוצמת הגירוי, קשיים (לעיתים) להגיע לאורגזמה ו..בעיות זקפה.
ידוע לי שהבעיה נעוצה בחוסר ביטחון ובקשיים עם קבלת גודל איבר המין מאז הילדות - טראומות עם חברים שצחקו + אברי מין גדולים יותר אצל חברים אבא ואח.
יש לי קשיים –חוסר נוחות להסתובב ערום בבית לבדי ובוודאי ליד אחרים ולעיתים אני מכריח את עצמי אך זה לא מקדם את התהליך ולעיתים להפך.

מפגש מיני מלא ראשון מתאפיין כמעט תמיד בבעית זקפה (רק) לפני חדירה, לעיתים זה נמשך פעמים נוספות עם אותה בחורה
או שהוא נופל לחלוטין לפני חדירה ולא מתרומם בשום מצב בהמשך הערב או שכן לאחר הפסקה ארוכה ודיבורים או שהוא לא מספיק קשה או נופל לאחר אקט של מספר דקות וכמובן לפני אורגזמה - לרוב לא מרגיש חובה להגיע לאורגזמה, מצליח לעיתים לשלוט בתזמון ונהנה לפצות עצמי על שנים של שפיכה מוקדמת, כמוכן נמשך לרעיון הטנטרה הניו-אייג'ית

בעית הזקפה מופיעה בעיקר בפעמים הראשונות עם בחורה אולם גם בקשר של מספר חודשים אם כי לעיתים הפעילות המינית מתאפשרת למעלה משעה עם הפסקות קצרצרות כל כמה דקות
מאז חלפה בעית השפיכה מוקדמת החשק המיני ירד והגירוי מופחת כשנוגעים בו - אני מרגיש פחות וגם ליטופים פחות מורגשים פיזית ועושים לי את זה. גם לאונן פחות בא לי ואני עושה זאת פעם בשבועיים אם אין פרטנרית רק כדי לשמור על פעילות ולמען הבריאות.

קשיים להגיע לאורגזמה מופיעים לעיתים במין אורלי או כשהיא עושה לי ביד, לעיתים גם בחדירה ולעיתים לוקח הרבה זמן גם באוננות ללא פורנו.
כמוכן מתקשה לפתח מערכת יחסים של למעלה מכמה חודשים לא רק מההיבט המיני למרות שהדברים קשורים.

אני נמצא לאחרונה (חודש) ביתר סטרס מהנושא וממעט לפגוש ולשכב עם בחורות
אני מתקשה להתחיל טיפול פסיכולוגי או סקסולוגי כבר שנים וממשיך לדחות את הנושא עם כל תרוץ אפשרי.

שאלתי:
המלצתך לטיפול והמשך התמודדות

האם קיים ומומלץ טיפול פסיכולוגי/ סקסולוגי/ סרוגייט?
אם כן איפה?
האם קיים סבסוד ע"י קופת חולים?
מהו טווח המחירים לטיפול (אני סטודנט)?

תודה מראש ושבוע נפלא

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
חרדת ביצוע והעדר תשוקה
14/11/2010 09:41:00

שלום לך,
אתה המקרה הקלאסי של גבר רגיש במיוחד שנתקל בפליטה מוקדמת מהתרגשות יתר ...וכאשר נפטרת.... מהבעיה הזו והנה צצה לה בעיה חדשה של איבוד הבטחון בעצמך...עקב איבר מין קטן (לטעמך) בהשוואה לאחרים (ואולי גם מהערות של הצופים)...זה בלבד יכול לגרום ל"חרדת ביצוע". מה שאתה לא יודע ואולי גם לא סיפרו לך מטפלים אחרים הוא... שהתפטרות מפליטה מוקדמת יוצרת לעתים מצב הפוך באופן קיצוני - של איבוד תשוקה ופליטה מעוכבת....מצב זה אינו קשור לאיבוד הבטחון העצמי, מאידך פין קטן וחרדת ביצוע אכן קשורים לזה....אוננות היא פעילות חיובית, אלא אם כן מתמכרים אליה...אתה התרגלת לאונן ואז הכל עובד בסדר... אך אינך יכול ללא פורנו....לידיעתך מרבית הגברים מגיל 20 ומעלה לערך מתקשים מאוד לאונן ולחוות אורגזמה ללא פורנו, הפורנו מספק את הריגוש המיני במוח והאוננות מספקת את הגירוי המיני העיצבי בפין. ועתה לשאלתך: מה מומלץ? אני יכול להציע לך טיפול פסיכו- סקסולוגי בקליניקה שלי שעשוי לפתור אותך מכל החרדות שיש לך בהקשר לתפקוד המיני . איני יכול ואף אחד לא יכול להגדיל את איבר המין וגם לא צריך....כי הבעיה אצל איברי המין הללו היא שיש להם יכולת התכווצות בגלל מידותיהם עד שהם עשויים כמעט להעלם בתוך עצמם (אצל גברים שמנמנים בפרט), לידיעתך- מבחינת הנשים האורך קובע הרבה פחות מאשר הקוטר ודי בזה.
העלות בטיפול לגביך , הואיל שאתה סטודנט מקנה לך הנחה של 20% .
אשמח לעזור לך.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
זין קטן
10/11/2010 09:46:00

שלום לך,
כל חיי הבוגרים (החל מגיל 18 ) , במיוחד מאז שהתגייסתי לצבא , בעיקר בתקופת הטירונות, שהיינו צריכים להתקלח במקלחות משותפות....סבלתי מאוד מחברי שצחקו ממני על היותי בעל זין קטן, הבעיה האמיתי לא היתה בקטנותו לדעתי, אלא בהתכווצותו, עד כדי העלמותו פנימה והיה נראה כמו איבר מין ניקבי ....זה היה קורה בעת המקלחת אז ראיתי את מבטי הפליאה שלהם וגם כאשר היה קר ובמיוחד בבריכה... שכאילו נראה שאין לי כלום בתוך בגד הים....האמת שבעת הזיקפה הוא לא כל כך קטן, בערך 11 ס"מ, מדוד... אבל בגלל שאני שמנמן באיזור זה, אז הוא נראה פחות, העובי בסדר לעומת האורך ואיתו אין לי בעיות, לא פעם היו לי חרדות ביצוע עם נשים שהושיטו את ידן לנגוע בו בעודי לבוש ונרתעו, כי לא הרגישו כלום (הוא היה מכווץ מהחרדה).....כיום אני בן 25 מצבי הכלכלי סביר לעומת זאת מצבי החברתי, או הרומנטי בחברת נשים הוא לא כלום... מהפחד של התגובה שלהן מהגודל (למעשה מהקוטן). בעברי היו לי חברות והן אפילו שיבחו אותי על השקעתי המינית בהן (מה עוד נשאר לי -לשון ואצבעות) אבל גם בחדירה הן נהנו...זיקפה ארוכה במיוחד, עובי לא רע...
כל זה טוב לאחר שמכירים אותי. מה עושים לפני כן? כי כיום אני ממש בפאניקה בשלבי ההתחלה ואני נמצא בחרדת ביצוע נוראית.
אני אפילו מתחמק מדייטים אם נראה לי שהיא רומזת לי שהיא רוצה סטוץ...
אני מבקש את עזרתך כיצד לצאת מהחרדות שיש לי בהקשר זה.
תודה ירון

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
זין קטן
10/11/2010 10:13:00

שלום ירון,
רק גברים מקריחים מבינים את הקרחים.... ורק גברים בעלי זין קטן מבינים את עמיתיהם לצרה.
אכן זין גדול גורם לרוב הנשים ריגוש יתר וגם תחושה של מלאות בנרתיק, מאידך אם שאר תכונותיו של הגבר הן גרועות בעיניהן הרי לאחר תקופה קצרה הן זורקות אותם מעל פניהן, אתה נשמע לי איש רגיש ומתחשב שנשים עשויות להתאהב בו חרף היותך בעל זין קטן....אחת הטכניקות להורדת מפלס המתח שלך הוא לצחוק על עצמך בעניין הזין הקטן, פעילות שתאתגר אותן להחמיא לו (וגם לך) כאשר הן תפגושנה אותו....ובמיוחד לאור העובדה שאתה יכול להחזיק את זיקפתך לאורך זמן יותר מהמקובל. לעומת רבים מהגברים בעלי הפליטה המוקדמת...
אם תגרום לאשה לאהוב אותך, היא לא תראה בו יותר זין קטן, אלא ....תתפלא... זין אהוב ומתוק.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
זין קטן ומכווץ
27/11/2010 10:52:00

תוספת חשובה,
בעיה הרווחת רק בקרב בעלי זין קטן הוא "ההתכווצות".... מצב שלא יכול להופיע בקרב בעלי הזין הגדול, שאינו יכול להתכווץ עקב ממדיו, היכן הבעיה באה לידי ביטוי? *כאשר לבושים בבגד ים (קור המים עוד מוסיף נופך משלו "להתכווצות").
*בפעם הראשונה מול בת זוג חדשה...לא די בהעדר הזקפה, אלא שנוצרת אף "התכווצות".
* במלתחות של בריכות שחיה, מקומות עבודה וכו. גברים נועצים מבטים המלווים בהשתהות (במקרה הטוב), או במבטי לעג ((במקרה הרע).
מה ניתן לעשות? לא הרבה, פרט למקרה אחד, מול בת זוג חדשה רצוי לא להתפשט בטרם יש זקפה, במצב זקפתי (אפילו של אברי מין קטנים יחסית) מוגבר הביטחון העצמי ואף היכולת המינית.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
כה אמר איש חכם.....
29/10/2010 10:11:00

פחדים......
.................
1. פחדתי להיות לבד, עד שלמדתי לאהוב את עצמי.....
2. פחדתי להיכשל, עד שהבנתי שאם לא אנסה.....אכשל!
3. פחדתי ממה שיגידו עלי אנשים, עד שהבנתי שממילא יגידו עלי דברים....
4. פחדתי שיפסלו אותי, עד שהבנתי שעלי להאמין גם בעצמי...
5. פחדתי מהכאב, עד שהבנתי שהוא הכרחי על מנת להתגבר ולהתבגר...
6. פחדתי מהאמת, עד שגיליתי כמה השקר הוא מכוער....
7. פחדתי מהמוות, עד שהבנתי שהוא לא רק הסוף, אלא יכול להיות גם התחלה חדשה....
8. פחדתי מהשנאה, עד שהבנתי שהיא בעיקר בורות ובערות....
9. פחדתי מהלעג, עד שלמדתי לצחוק על עצמי....
10. פחדתי מהזיקנה, עד שהבנתי שהגיל והנסיון מביאים איתם גם חכמה....
11. פחדתי מהעבר, עד שהבנתי שהוא לא יכול להזיק לי יותר...
12. פחדתי מהחושך, עד שגיליתי איזה אור מדהים מוקרן מהכוכבים....
13. פחדתי משינויים, עד שהבנתי שגם הפרפר הכי מקסים חייב לעבור מטמורפוזה, עד שהוא לומד לעוף......
14. פחדתי מנשים דומיננטיות, עד שהבנתי עד כמה שהן יודעות להיות גם אמפטיות ורחמניות......
15. פחדתי מנטישה, מבגידה, מסירוב, עד שלבסוף קלטתי שגם אני נהגתי כך במקרים לא מעטים במהלך חיי....
אני עדיין פוחד....אך למדתי להתמודד עם הפחד ולא לתת לו להיות ה"יועץ" הבלעדי שלי בחיי...
מוגש כחומר למחשבה.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
התגברות על פחדים
17/11/2010 09:40:00

תוספת:
ניצחון על הפחד כיועץ בלעדי הוא ההבדל בין אנשים בעלי שליטה כפייתית, לבין אלו שיודעים לוותר לעצמם, כך שהשכל הישר הוא הקובע.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
כה אמרה אשה חכמה....
29/10/2010 09:29:00

הנשים המעצימות
..............................
כל מה שתיתן לאשה, היא תעצים אותו....
1. אם תתן לה זרע, היא תתן לך תינוק.
2. אם תתן לה בית, היא תהפוך אותו לבית חם.
3. אם תתן לה מצרכים, היא תכין לך ארוחה.
4. אם תתן לה חיוך, היא תתן לך את הלב שלה.
היא מכפילה ומעצימה כל מה שתתן לה.
אז....אם תתיחס אליה כו אל זבל!!!! תתכונן לקבל טון של חרא!!!!!

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
הנשים המעצימות
17/11/2010 09:26:00

תוספת:
ואילו הנשים שאינן מעצימות ....אף הן אינן ראויות שיתיחסו אליהן כמו אל זבל!!!

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
איך ממשיכים מכאן...
27/10/2010 09:59:00

הי יששכר,
רוצה לשתף אותך בתחושת בלבול איומה בה אני ובעלי מצויים בה.אנו נשואים מזה כ17 שנה, ארבעה ילדים מקסימים. שגרת חיים השוטפת שחקה את הזוגיות, כפי שקורה להרבה..
עשינו את כל הטעויות האפשריות בתחום הזוגי - חוסר טיפוח הזוגיות,אי השקעה,וכמובן תקשורת לקויה. כך נוצרה תחושה של חיים אחד ליד השני ולא אחד עם השני..
יחד עם זאת, למי שיסתכל מהצד, יהיה קשה לראות שמשהו לא בסדר, אין מריבות, אין צעקות, (וגם זו בעיה...התמודדות עצמית עם תסכולים).עד כאן הרקע...
הקרקע הפוריה הזאת גרמה לכך שמזה כמה חודשים, בן זוגי קם בבוקר עם שיר חדש בלב, ולצערי השיר לא נכתב עבורי...
אציין שזהו קשר חד צדדי, שאין לו הענות מהצד השני,ואולי זה מה שבעיני מוכיח את את עצמתו.העניין העלה הרבה שאלות לגבי המשך הזוגיות ביננו, נושא הגירושין עולה ויורד מהפרק חדשות לבקרים(אמרתי בלבול...),אפילו הלכנו לפגישה ראשונה אצל מטפלת זוגית, אך יצאנו עוד יותר מבולבלים...
שתי שאלות - 1
. האם הגיוני, נכון ואפשרי להתחיל טיפול זוגי כאשר אחד מבני הזוג רוצה אך אינו פנוי לקשר(באופן רגשי), והשני יודע את זה?
2. האם בנקודת זמן כזאת כדאי אולי בכל זאת לקחת פסק זמן - ולהתרחק אחד מהשני - על כל המשתמע מכך, כולל ההשפעה על הילדים ...או שזו תהיה טעות?
מקווה שהבנת משהו מתוך כל הבלבול שמן הסתם עולה גם מאופן כתיבתי, ובכל זאת האם תוכל לתת תשובה, אם אפשר ,לא מבלבלת... תודה

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
פרשת דרכים
27/10/2010 21:01:00

שלום לך שיר חדש בלב,
מכתבך הוא ברור, מובן, מוכר ומטופל על ידי במקרים רבים, ובמשך רוב שנותי כמטפל זוגי.
אני מודע לבלבול הריגשי שאתם חווים ולאי הוודאות בזוגיות שלכם .....
שאלת אותי את שתי השאלות החשובות ביותר בטיפול הזוגי שהן: האם שווה להשקיע בקשר? או לחתוך.... בטרם יהיה מאוחר מדי עבור אפשרויות אחרות. לצערי זו תהיה נמהרות מצידי להשיב על השאלות הללו בטרם נפגשנו ולא עמדתי על טבעכם וגם לא דיברתי עם בן הזוג, אפילו את גילכם ומספר שנות הנישואים שלכם לא ציינת.
זו הצעתי: נקיים פגישה אחת בקליניקה ולאחר פגישה זו אוכל לדעת לאן נושבת הרוח והאם השירים החדשים של בן זוגך יכתבו עבורך...
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
בגידה מערכת יחסים 6 שנים
18/10/2010 09:21:00

אתנצל מראש על ההודעה הארוכה. הנני סטודנטית בת 26 בקרוב הייתי במערכת יחסים 6 שנים מגיל 19.5 בן זוגי לשעבר בן 30 כיום (הבדל 5 שנים) הכרתי אותו בהותי חיילת ב3 השנים היחסים היו בנינו מדהימים הייתי מאוהבת בו בטירוף למרות שתמיד הייתי אובסייבית וקנאית והייתי משתגעת רק אם בנות היו מתקשרות עליו ,לאחר שהיינו שנתיים ביחד הואא יצא לחו"ל עם אח שלו ואז ראיתי תמונה שהוא התנתשק עם הזמרת והוא אמר שהיא נישקה אותו ונפרדנו ליומיים ואמרתי לו שאם אני אגלה עוד פעם מקרה כזה ניפרד סופית. עברו השנים התחלתי ללמוד ולהתקדם בחיי , הוא נפל מבחינה כלכלית נורא קשה -חובות ,הוצאה לפועל היה לו עסק של שיפוצים והוא לא רצה להמשיך בזה ועבר לעסק של מכולת והיה יושב שם כל היום משחק בפלסטטין טלוויזיה ותמי ניסתי לדחוף אותו חזרה כי אין במכולת פרנסה אך הוא לא הקשיב לי והמצב המשיך עוד להתדרדר הייתי נותנת לו כסף,צקים וכו. ואז עזבתי את העיר עקב לימודי כשעה נסיעה מעיר מגורינו והוא לא ביקר אותי ולו פעם אחת אפילו. כבר לא היה אכפת לי ממנו לא הייתי מתייחסת עליו כשהוא היה אומר שהוא אוהב אותי כי הייתי עסוקה בצרותיי וגם בסופי שבוע עבדתי ולא התייחסתי עליו לא שכבנו אפילו חודשיים וחצי. נפרדנו לאחר כמה ימים חזרנו ואז הבנתי שהבעיה היא שאני לא אומרת במפורש מה אני רוצה שישתנה ואז אמרו אחד לשני מה מפריע לנו ביחסים ואז היחסים התחילו לפרוח בצורה מדהימה לאחר החזרה גילתי שהוא בגד בי בי תקופה שהיחסים היו במצב רע הוא בגד בי 4 פעמים עם אישה גרושה +2 הוא טוען שהיא ניצלה את המצב והוא היה מדורדר נפשית הוא הגיע למצב שלא היה לו מה לאכול והיא הייתה אוזן קשבת הוא התחתנן בכה שנחזור הייתי חוזרת כל פעם ליומים ובורחת לאיזה חודש. עד שלפני שבועים השתכרתי הגעתי לביתו ב3 לפנות בוקר וראיתי שמה מישהי התחלתי להשתולל להפוך את כל הבית הוא רדף אחריי ואמר בטענה שהוא הרגיש ששחרתי אותו בשיחה האחרונה שהייתה לו עקב זה שלא רציתי לחגוג את החג איתו ועם משפחתו רצוי לציין שהוא חזר לשיפוצים והמצב הכלכלי מתחיל להשתפר למרות שיש לו עדיין הרבה חובות. בתקופה שהיינו פרודים הכרתי בחור מדהים שעניין אותי נורא בחור חכם, מבוסס שהייתי מעוניינת להיות איתו בקשר רציני אך הוא לא רצה -ראוי לציין שבאותו היום שהתפרצתי לאקס שלי רבתי עם הבחור וסיימנו סופית. עכשיו אני והאקס שלי חזרנו אבל אני לא יודעת אם אני באמת רוצה להיות איתו מוכנה לסלוח או שכוחו של ההרגל חזק מידי . ראוי לציין שאני והאקס שלי פתוחים במיטה ועושים הכל. למרות שעם הבחור שהכרתי נהנתי יותר. אני מתלבטת כי מצד אחד אני בת 26 כבר ואני מכירה את האקס שלי הוא בחור טוב עם לב טוב אבל אני לא יודעת אם אני אוהבת אותו ראוי לציין שאני רוצה לחיות באיכות חיים גבוהה ועם האקס זה לא יקרה , אנחנו לא אוהבים לצאת לאותם מקומות ויש לנו תחומי עניין שונים אבל למרות זאת אנחנו מסתדרים מצויין ראוי לציין שבמשך ה6 שנים שהיינו ביחד בחיים לא היינו בצימר בית מלון , חו"ל לאחר הפריה איתו הרגשתי כאילו נפקחו לי העיינים והחשיבה ושהצערכת היחסית שלנו הייתה בנאלית מאוד . כרגע אני לא יודעת מה לעשות אם אני חוזרת עליו זה חתונה ומצד שני אני לא יודעת אם אני יכולה לסלוח או עם אני אחיה בשקט ובשלווה עם עצמי עם אני אחזור עליו. כי עם עוד בגידה אני לא יוכל להתמודד עברה עליי תקופה נוראית כשגילתי את הבגידה התעלפתי הרזתי 5 קילו (לפני הייתי גם רזה ) הייתי בוכה ימים שלמים מוצאת את עצמי במיטות זרות עם גברים אחרים שותה הרבה ולפני הפרידה כלל לא הייתי שותה אני אשמח עם תייעץ לי כיצד לנהוג הלאה וגם אני מרגישה שלא מיצתי את עצמי מבחינת בילויים אך מצד אחר אני מריגישה שאני מוכנה לילדים . רציתי לציין שאני גרה בצפון תודה רבה טהמשך שבוע טוב

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
בגידה, התאמה ומערכות יחסים
19/10/2010 09:42:00

שלום לך טליה,
מכתבך אכן ארוך, אך הוא ממצה באופן הברור ביותר את מערכת היחסים הסבוכה שביניכם וכן את האפשרויות העומדות בפניך לעתיד טוב יותר.
בשלב זה עומדות בפניך שתי אפשרויות:
* להשאר עם האקס ואולי גם להנשא לו (כדבריך).
* להיפרד ממנו באופן סופי על מנת שתוכלי למצוא לך זוגיות טובה, שתתן לך שקט נפשי ורווחה כלכלית (כדבריך).
* אם את תבחרי.באפשרות הראשונה, או אז, אתם חייבים לעבור מספר מפגשים של טיפול זוגי... כי ע"פ מכתבך אם תינשאו ללא שפור בדפוסי ההתנהגות שלו.... ובתובנות שלך על זוגיות כגון: "מה אני מצפה מגברים" וכן הבטחון האישי הנמוך שלך בעצמך (משם מגיעה הקנאות הבלתי מתפשרת שלך כלפיו ובכלל). אני מבטיח לך שחיי הנישואים שלכם (לצערי) יהיו מתסכלים ויובילו לגירושים קשים. לאחר הטיפול הזוגי את תדעי בוודאות ...האם ראוי להשקיע בקשר הזה או לא. האי וודאות הוא המצב הקשה ביותר לאנשים רגישים כמוך.
* אם תבחרי באפשרות השנייה , הרי שבכל מקרה את צריכה ללמוד איך בוחרים בן זוג שיתאים לך ע"פ כל הקרטריונים שהצגת מקודם,כגון: "רוצה לחיות באיכות חיים גבוהה" וכו. אינני בטוח שאת מזהה את סוג הגברים שעשויים להסב לך אושר ואת החיים הטובים שאת ראויה אליהם. אף זאת ניתן ללמוד.
אני בהחלט יכול לייעץ לך כיצד לנהוג ואיך להתנהל נכון.
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
אני לא מאמינה
08/03/2012 08:37:00

6 שנים... זה עצוב. אני חושבת ששקט נפשי זה הדבר הכי חשוב בחיים.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
פרידה בעקבות בגידה
11/10/2010 18:26:00

היינו 4 שנים יחד בחודש זה יצאה עם חברות הכירה מישהו ונשארה איתו עד אור הבוקר. ביקשתי שתעזוב, אחרי מס' ימים התקשרה וביקשה לשוחח
החלטתי שכנראה הייתה זו טעות והסכמנו להתפייס
אך היא טענה שרוצה להישאר בבית משפחתה כי צריכה זמן. היא מתקשרת וטוענת שמתגעגעת מאד אבל עדיין מעדיפה להיות שם. לא התנגדתי אבל בינתיים אחרי שבוע לערך אני חש שאם באמת היא רוצה לחזור ולחיות כבעבר היא הייתה אמורה לעשות את זה מהר יותר אולי מחשש שבינתיים אוותר. האם להגביל לעצמי זמן מבלי לאמר לה? האם להימנע מיצירת קשר או לפחות להמעיט או להראות לה שבינתיים אני מתחזק? כמה זמן לתת לה?
תודה עמוס

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
למנף את הבגידה לשיפור הזוגיות
12/10/2010 16:25:00

שלום גם לך,
לאחר עיון במכתבך, אני יכול לומר לך שההתנהלות שלך היא לא נכונה, ובסופו של דבר לא תשיג את מטרותיך (גם היא לא).
הדבר הראשון שכל אחד מכם צריך לברר לעצמו.... זה את רגשותיו כלפי הצד השני, כלומר את מידת האהבה, הערכה, הכבוד ההדדי והגאווה. לא תוכלו לעשות זאת לבד מהעדר אובייקטיביות עצמית. על כן אני מייעץ לכם ליצור עמי קשר, ובכוחות משותפים ובייעוץ זוגי קצר ויעיל נפתור את הבעייה. או אז הזוגיות העתידית שלכם תהיה טובה יותר מבעבר. דבר איתי
ד"ר רוטרי

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
אסרטיביות גבר
17/04/2011 11:03:00

נראה שהיא לא רוצה את הקשר יותר אך עדיין היא מנסה להשאיר אותך על אש קטנה..
אני חושבת שאתה צריך להיות יותר עם כבוד ולפקוח את העיניים. שלא תצא האידיוט בסוף. אולי היא צריכה את האסרטיביות הזו שבך.

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
 
לא נראה לי
26/03/2012 16:47:00

NULL

 • הוסף תגובה | 
 • סגור
עמוד ראשון | עמוד קודם | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | עמוד הבא | עמוד אחרון